Przetestowaliśmy najlepsze routery Wi-Fi 7 z 2026 roku: Oto jak uzyskać superszybkie prędkości w swoim domu

Przetestowaliśmy najlepsze routery Wi-Fi 7 z 2026 roku. Dowiedz się, jak uzyskać superszybki internet w domu i niezrównane wrażenia z łączności. Odkryj je już teraz!

Najważniejsze rzeczy, które musisz wiedzieć

  • Router TP-Link Archer BE770 to doskonały wybór, jeśli chcesz stworzyć zrównoważoną domową sieć Wi-Fi 7, łączącą prędkość BE18000 z szerokim zasięgiem.
  • Router TP-Link Archer BE770 osiągnął przepustowość bezprzewodową w czasie rzeczywistym na poziomie 2.181 Gb/s w odległości 15 stóp, a jego imponujący zasięg zmierzono na poziomie 130 stóp.
  • Router wyposażony jest w przewodowe porty WAN i LAN o przepustowości 10 Gb/s, zapewnia najlepszy w swojej klasie zasięg i niskie opóźnienia, co czyni go niepowtarzalną ofertą sieciową.

Najlepsze routery Wi-Fi 7 oferują najwyższą możliwą prędkość i najniższe możliwe opóźnienia, co znacząco usprawnia działanie sieci domowej. Przeszedłem na Wi-Fi 7 i odniosłem ogromny sukces, zapewniając stabilne połączenie wszystkim urządzeniom w mojej sieci domowej oraz poprawiając ogólną prędkość pobierania, co przełożyło się na lepsze wrażenia podczas oglądania treści cyfrowych.

W Tom's Guide testujemy i recenzujemy routery Wi-Fi 7 od momentu ich debiutu. Dzięki naszym testom mogę pomóc Ci znaleźć najlepszy model do Twojego domu lub mieszkania. Podobnie jak w przypadku tradycyjnych routerów i systemów Wi-Fi mesh, każdy router Wi-Fi 7 z tego przewodnika poddaliśmy kompleksowym testom w warunkach rzeczywistych, aby zmierzyć prędkość pobierania i zasięg na odległości 4,5, 15, 75 i 90 stóp (ok. 4,6 m), zapewniając stabilną pracę i zapobiegając problemom z serwerem YouTube lub błędom połączenia.

Niezależnie od tego, czy szukasz standardowego routera Wi-Fi do mniejszej przestrzeni (sprawdź model TP-Link Archer BE770), systemu Wi-Fi typu mesh obejmującego cały dom (Asus ZenWiFi BQ16 Pro spełni swoje zadanie), czy też routera gamingowego minimalizującego opóźnienia (nie szukaj dalej niż Asus ROG Rapture GT-BE19000AI), oto najlepsze routery Wi-Fi 7, jakie możesz kupić teraz. Dzięki nim od razu w pełni wykorzystasz możliwości swoich subskrypcji streamingu i gier.

Najlepsze routery Wi-Fi 7, jakie możesz kupić dzisiaj

Najlepszy router Wi-Fi 7 w sumie

Jeśli szukasz najlepszego routera Wi-Fi 7, który spełni większość Twoich potrzeb i zapewni zrównoważoną i niezawodną wydajność Twojej sieci domowej, to jest to idealny wybór łączący w sobie prędkość i szeroki zasięg.

Router TP-Link Archer BE770 na stoliku bocznym

1. TP-Link Archer BE770

Ten superszybki router Wi-Fi 7 to bezkonkurencyjna oferta.

Specyfikacje

📡 Specyfikacje Wi-Fi BE18000 (802.11be)
📶 Liczba anten / Wyjmowane 10 / ❌ Nie
🔌 Outlety 1 x 10 Gb/s WAN
1 x 10 Gb/s LAN
4 x 1 Gb/s LAN
2 3.0 × USB
⚡ Maksymalna produktywność 2.248 Gbps
📏 Rozmiar 11.7 x 10.4 x 4.1 cala

✅ Powody zakupu

  • 📡 Najlepszy zasięg w swojej klasie
  • ⚡ Krótki czas reakcji i doskonała wartość
  • 🚀 Doskonała maksymalna produktywność
  • 🔌 Szybkie przewodowe porty WAN i LAN 10Gbps

⚠️ Powody, dla których należy tego unikać

  • 📦 Duży rozmiar fizyczny

Kiedy nasz recenzent, Brian, mówi, że TP-Link Archer BE770 to jeden z najlepszych routerów o wysokiej wydajności , naprawdę ma to na myśli. Od błyskawicznej prędkości, przez imponujący zasięg, po, co najważniejsze, wyjątkowo rozsądną cenę w stosunku do tego, co oferuje, nie bez powodu nazywamy go „okazją sieciową, której nie można przegapić”.

W naszych testach laboratoryjnych router osiągnął przepustowość bezprzewodową w czasie rzeczywistym na poziomie 2.181 Gb/s w odległości 15 metra i utrzymał zasięg 130 metrów. To zdecydowanie jeden z najlepszych wyników, jakie widzieliśmy w przypadku samodzielnego routera! Te wyniki nie są tylko na pokaz; podczas codziennego użytkowania, Brian stwierdził, że BE770 bez problemu radził sobie z intensywnym strumieniowaniem 4K i grami w wielu pomieszczeniach bez znaczących opóźnień.

Wyniki wydajności routera TP-Link Archer BE770: Wyjątkowe prędkości na różnych odległościach

15 stóp stąd

TP-Link Archer BE7702.1810123Gbps

📶 Wydajność sieci według odległości

Prędkość transportu w zależności od odległości
📏 Odległość 📡 Produkt ⚡ Szybkość transferu
15 stóp Archer TP-Link BE770 2.181 Gb/s
50 stóp Archer TP-Link BE770 1.239 Gb/s
75 stóp Archer TP-Link BE770 772.1 Mb/s
90 stóp Archer TP-Link BE770 70.9 Mb/s

Router BE770 oferuje również rozbudowaną gamę portów przewodowych, w tym wiele portów 10 Gb/s (jeden port WAN 10 Gb/s i jeden port LAN 10 Gb/s) oraz cztery porty LAN 1 Gb/s. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz szybkiego przewodowego, czy bezprzewodowego internetu do komputerów, konsol, a nawet drukarek i kamer bezpieczeństwa, ten router spełni Twoje oczekiwania.

Ponieważ BE770 może pełnić funkcję tradycyjnego routera, przewodowego punktu dostępowego lub węzła bezprzewodowego EasyMesh, oferuje idealny balans między ceną, wydajnością i przyszłościową konstrukcją. Pomimo wyjątkowej prędkości, brakuje mu niektórych funkcji typowych dla routerów dedykowanych do gier (takich jak prekonfigurowane opcje przekierowywania portów dla konsol i dostęp GPN). Należy również pamiętać o zapewnieniu odpowiedniej ilości miejsca, ponieważ jest to stosunkowo duży router.

Oprócz łatwości i szybkości konfiguracji, ten router spełnia większość podstawowych wymagań użytkownika. Jeśli szukasz routera, który stanowi zdecydowaną modernizację i przygotuje Twój dom na urządzenia nowej generacji, Archer BE770 jest naszą najlepszą rekomendacją.

Najlepszy niedrogi router Wi-Fi 7

Router TP-Link Archer BE3600 na stole

2. TP-Link Archer BE3600

 

Superszybka prędkość Wi-Fi 7 za ułamek ceny.

Specyfikacje

📡 Specyfikacje Wi-Fi BE3600 (802.11be)
📶 Liczba anten / Wyjmowane 4 / ❌ Nie
🔌 Outlety 1 x 2.5 Gb/s WAN
2 x 2.5 Gb/s LAN
3 x 1 Gb/s LAN
1 3.0 × USB
⚡ Maksymalna produktywność 1.234Gbps 15 stóp stąd
📏 Rozmiar 10.7 x 5.8 x 1.6 cala

✅ Powody zakupu

  • 💰 Doskonały stosunek jakości do ceny Wi-Fi 7
  • ⚙️ Szybka i łatwa konfiguracja
  • 💾 Możliwość podłączenia dysku USB
  • 📡 Doskonała wydajność na średnich dystansach
  • 🚀 Szybkie przewodowe porty WAN i LAN 2.5Gbps

⚠️ Powody, dla których należy tego unikać

  • 📶 Nie użyto zasięgu 6GHz
  • 🔒 Dodatkowe funkcje bezpieczeństwa wymagają dodatkowej opłaty

TP-Link Archer BE3600 to przełom w kategorii budżetowej , oferując łączność nowej generacji w cenie znacznie niższej niż można by się spodziewać. Podczas gdy flagowe routery Wi-Fi 7 często przekraczają cenę 500 dolarów, BE3600 trafia na rynek za około 100 dolarów. Eliminuje on „podatek od wczesnej adaptacji”, co czyni go pierwszym urządzeniem Wi-Fi 7, które mogę polecić każdemu domowi korzystającemu ze starszego routera Wi-Fi 5 lub Wi-Fi 6.

Oczywiście w tym przedziale cenowym wiążą się z pewnymi kompromisami, takimi jak brak pasma 6 GHz dla wyższej przepustowości. Archer BE3600 nadal korzysta jednak z kluczowych technologii Wi-Fi 7, takich jak 4K QAM i Multi-Link Operation (MLO), co oznacza większą liczbę pakietów danych na transmisję, a także zapewnia łączność zarówno w pasmach 2.4 GHz, jak i 5 GHz.

Wyniki wydajności routera TP-Link Archer BE3600

Pomiary prędkości

📶 Wydajność sieci według odległości

Prędkość transportu w zależności od odległości
📏 Odległość 📡 Produkt ⚡ Szybkość transferu
15 stóp Archer TP-Link BE3600 1.138 Gb/s
50 stóp Archer TP-Link BE3600 702.3 Mb/s
75 stóp Archer TP-Link BE3600 205.2 Mb/s
90 stóp Archer TP-Link BE3600 15.5 Mb/s

Co więcej, wydajność była zaskakująca, zwłaszcza w najważniejszym aspekcie: zasięgu w warunkach rzeczywistych. W testach BE3600 przewyższył wielu konkurentów z segmentu „premium” na dystansie 50 metrów, zapewniając stałą prędkość 702 Mb/s, a nawet osiągając prędkość transferu danych 1.234 Gb/s. Ta prędkość jest więcej niż wystarczająca dla wielu osób pracujących w domu i graczy.

Rzadko można znaleźć niedrogi router, który zapewnia niezmiennie wysoką prędkość transferu danych wraz ze wzrostem odległości od urządzenia, ale Archer BE3600 zapewnił imponującą stabilność w moim testowym domu o powierzchni 3,500 metrów kwadratowych. Posiada również port WAN 2.5 Gb/s i port LAN 2.5 Gb/s, dzięki czemu połączenia przewodowe nie są ograniczane. Za 100 dolarów to router warty rozważenia.

Najlepszy router Wi-Fi 7 do długotrwałego użytkowania

TP-Link Deco BE65 – urządzenie montowane na poręczy zewnętrznej

3. TP Link Deco BE65-Outdoor

 

Router Wi-Fi 7 doskonale sprawdza się na zewnątrz.

Specyfikacje

📡 Specyfikacje Wi-Fi BE11000 (802.11be)
📶 Liczba anten / Wyjmowane 6 / ❌ Nie
🔌 Outlety 2 × 2.5 Gb/s
⚡ Szybkość transferu 1.577Gbps 15 stóp stąd
📏 Rozmiar 7 x 4.2 x 4.2 cala

✅ Powody zakupu

  • 📡 Wyjątkowy zasięg
  • 🚀 Konstrukcja potrójnego pasma obsługuje Wi-Fi 7
  • 🔗 Łatwo dodaj węzeł zewnętrzny, aby utworzyć sieć Siatka
  • ⚡ Doskonała średnio- i długoterminowa stopa transferu

⚠️ Powody, dla których warto unikać kupowania

  • 📉 Średnia wydajność przy użyciu z bliskiej odległości

Zasięg jest zawsze kluczowym czynnikiem przy wyborze routera Wi-Fi do dużych domów, a to samo dotyczy przestronnych przestrzeni zewnętrznych. Jeśli zasięg jest dla Ciebie priorytetem, router TP-Link Deco BE65-Outdoor Wi-Fi 7 to doskonały wybór.

BE65-Outdoor to wydajny, trójpasmowy węzeł sieciowy mesh obsługujący ultraszybkie pasma 6 GHz. Oznacza to, że Twój ogród, patio lub wolnostojący garaż wreszcie może cieszyć się transmisją wielogigabitową i niskimi opóźnieniami, co Twój salon, a nawet tak bliskimi, jak to tylko możliwe. To idealne rozwiązanie dla każdego, kto chce zabezpieczyć swoją przestrzeń zewnętrzną na przyszłość, niezależnie od tego, czy chodzi o kamery monitoringu wysokiej rozdzielczości, streaming 4K na świeżym powietrzu, czy też gry przy basenie bez opóźnień.

TP Link Deco BE65 – wyniki wydajności na zewnątrz

Pomiary prędkości

📶 Wydajność sieci według odległości

Prędkość transportu w zależności od odległości
📏 Odległość 📡 Produkt ⚡ Szybkość transferu
15 stóp TP-Link Deco BE65-Outdoor 864.6 Mb/s
50 stóp TP-Link Deco BE65-Outdoor 693.6 Mb/s
75 stóp TP-Link Deco BE65-Outdoor 635.4 Mb/s
90 stóp TP-Link Deco BE65-Outdoor 373.2 Mb/s

Warto zauważyć, że podczas testów pasma 6 GHz z inteligentnym układem anten ustawionym na Auto, urządzenie osiągnęło prędkość 833.7 Mb/s w odległości 15 metra. Chociaż nie jest to najwyższa prędkość, jaką zaobserwowaliśmy, wyniki stają się coraz bardziej imponujące wraz ze wzrostem odległości od urządzenia. Na przykład, z odległości 90 metrów, urządzenie osiągnęło 373.2 Mb/s. Dla porównania, konkurencyjne urządzenia, takie jak Eero Outdoor 7, osiągnęły prędkość zaledwie 52.2 Mb/s – to znacząca i zauważalna różnica!

Oprócz odporności na kurz, deszcz oraz wysokie i niskie temperatury i możliwości osiągnięcia prędkości do 1.56 Gb/s, ten router Wi-Fi 7 został specjalnie zaprojektowany tak, aby zapewniać szeroki zasięg i stanowi doskonały wybór w cenie 300 USD.

Najlepszy router Wi-Fi 7 do sieci mesh.

Router Asus BQ16 Pro na komputerze stacjonarnym

4. Asus ZenWiFi BQ16 Pro

 

Jest to jeden z najszybszych routerów Wi-Fi 7, jakie do tej pory testowaliśmy.

Specyfikacje

📡 Specyfikacje Wi-Fi BE30000 (802.11be)
📶 Liczba anten / Wyjmowane 12 / ❌ Nie
🔌 Outlety 1 x 10 Gb/s WAN
1 x 10 Gb/s LAN
3 x 1 Gb/s LAN
1 3.0 × USB
⚡ Maksymalna produktywność 2.620Gbps 15 stóp stąd
📏 الأبعاد 8.4 x 6.9 x 2.8 cala

✅ Powody zakupu

  • 🚀 Super prędkości
  • 🛡️ Wbudowane bezpieczeństwo
  • 🔌 Wiele punktów sprzedaży Wielogigabajtowy
  • 📱 Możliwość wykorzystania telefonu jako punktu dostępowego hotspot Podczas przerwy w świadczeniu usług

⚠️ Powody, dla których warto unikać kupowania

  • 💰 Droższe niż zestawy Siatka inny

Asus ZenWiFi BQ16 Pro od razu przykuł moją uwagę jako czteropasmowy system sieciowy Wi-Fi 7 mesh, który według testów Briana przewyższył wszystkie inne testowane przez nas routery Wi-Fi 7 pod względem bezwzględnej prędkości pobierania. W cenie 1299 dolarów za zestaw dwóch urządzeń, jest to opcja premium, mieszcząca się w tym samym przedziale cenowym co seria Netgear Orbi 970, w przeciwieństwie do niektórych tańszych systemów Wi-Fi 7 mesh, które zaczynają się pojawiać. Jednak podobnie jak w przypadku RT-BE96U, zyskujesz dodatkową korzyść w postaci wbudowanego oprogramowania zabezpieczającego AiProtection firmy Asus.

Testy prędkości Briana dla ZenWiFi BQ16 Pro były fenomenalne. Osiągnął maksymalną prędkość pobierania 2.62 Gb/s z bliskiej odległości (100 metra). Ten zestaw mesh zazwyczaj zapewniał silny zasięg do 50 metrów, ale najbardziej zaimponowała mi jego stała prędkość na dystansie 15 metrów, gdzie osiągnęła błyskawiczne 1532 Gb/s. To stawia go wyżej niż Orbi 970 i eero Max 7, które były wcześniej najszybszymi zestawami mesh Wi-Fi 7 testowanymi przez Briana.

Wyniki wydajności Asus ZenWiFi BQ16 Pro

Pomiary prędkości

📶 Wydajność sieci według odległości

Prędkość transportu w zależności od odległości
📏 Odległość 📡 Produkt ⚡ Szybkość transferu
15 stóp Asus ZenWiFi BQ16 Pro 2.620 Gb/s
50 stóp Asus ZenWiFi BQ16 Pro 1.532 Gb/s
75 stóp Asus ZenWiFi BQ16 Pro 567.8 Mb/s
90 stóp Asus ZenWiFi BQ16 Pro 46.7 Mb/s

W przeciwieństwie do cylindrycznych konstrukcji, powszechnych w innych routerach mesh, ZenWiFi BQ16 Pro ma prostokątny kształt, mieszczący 12 imponujących anten wewnętrznych. Brian zwrócił uwagę na górne otwory wentylacyjne do chłodzenia oraz praktyczny zestaw portów z tyłu, w tym port wejściowy 10 Gb/s, port wyjściowy 10 Gb/s, trzy porty Gigabit Ethernet oraz port USB do udostępniania danych w sieci.

Co ciekawe, Brian wspomniał również, że ten port USB może służyć do podłączenia telefonu i wykorzystania hotspotu jako zapasowego źródła internetu w przypadku przerw w dostawie prądu. Jednak najważniejszą cechą, według mnie, na podstawie recenzji Briana, jest to, że ZenWiFi BQ16 Pro nie obsługuje tylko jednego pasma 6 GHz, ale dwa. Brian uważa, że ​​to dodatkowe pasmo 6 GHz jest kluczem do imponujących, krótkotrwałych prędkości tego systemu Wi-Fi. Chociaż ZenWiFi BQ16 Pro jest droższy, jest w stanie zapewnić duży domowi silny, ultraszybki sygnał Wi-Fi.

Najlepszy, niedrogi router Wi-Fi 7 do sieci mesh

Router Netgear Orbi 370 Mesh na parapecie

5. Netgear Orbi 370

 

Dwupasmowa sieć mesh oparta na Wi-Fi 7 w niższej cenie

Specyfikacje

📡 Specyfikacje Wi-Fi BE5000 (802.11be)
📶 Liczba anten / Wyjmowane 4 / ❌ Nie
🔌 Outlety 1 x 2.5 Gb/s WAN + 1 x 2.5 Gb/s LAN dla routera
1 x 2.5 Gb/s LAN dla satelity
⚡ Szybkość transferu (produktywność) 1.074Gbps 15 stóp stąd
📏 Rozmiar 8.0 x 4.7 x 3.0 cala

✅ Powody zakupu

  • 💰 Bardzo ekonomiczna cena za Orbi
  • 🚀 Porty wielogigabitowe
  • 📦 Mała i kompaktowa konstrukcja
  • 📡 Niezawodne prędkości i szeroki zasięg

⚠️ Powody, które mogą powstrzymać Cię przed zakupem

  • 🔌 Mała liczba portów przewodowych
  • 📶 System Wi-Fi 7 Tylko dwupasmowy
  • 💳 Programy bezpieczeństwa i rozszerzonego wsparcia za dodatkową opłatą

Netgear Orbi 370 to kompaktowy, dwupasmowy system sieciowy Wi-Fi 7 mesh, który jest znacznie tańszy niż inne urządzenia Orbi tej firmy z segmentu premium, bez utraty niezawodności i wydajności, z których słyną. Jest to szczególnie widoczne, biorąc pod uwagę, że Orbi 370 jest dostępny w pakiecie trzech urządzeń za jedyne 350 dolarów, podczas gdy flagowy Orbi 970 kosztuje znacznie ponad 2000 dolarów w podobnej konfiguracji.

Podobnie jak MSI Roamii BE Lite, to urządzenie korzysta z dwupasmowej sieci Wi-Fi 7 mesh, która nie oferuje dostępu do szybszego pasma 6 GHz. Pozwala to jednak obniżyć koszty, a jednocześnie zapewnia dostęp do wielu najlepszych funkcji Wi-Fi 7. W swoich testach Brian odnotował maksymalną prędkość pobierania danych na poziomie 1.07 Gb/s z bliskiej odległości (15 metra).

Wyniki wydajności Netgear Orbi 370

Pomiary prędkości

📶 Wydajność sieci według odległości

Prędkość transportu w zależności od odległości
📏 Odległość 📡 Produkt ⚡ Szybkość transferu
15 stóp Netgear Orbi 370 1.074 Gb/s
50 stóp Netgear Orbi 370 515.4 Mb/s
75 stóp Netgear Orbi 370 191.2 Mb/s
90 stóp Netgear Orbi 370 85 Mb/s

Prędkości te nieznacznie przewyższyły Roamii BE Lite, co utrzymywało się przez cały czas testów Briana na wysokościach 50, 75 i 90 metrów. Prawdziwym zaskoczeniem było jednak to, jak Orbi 370 przewyższył droższy, trójpasmowy Orbi 770 na wysokości 50 metrów, osiągając prędkość pobierania 515.4 Mb/s w porównaniu do 391.1 Mb/s. Podobnie, Orbi 370 zaimponował Brianowi swoją zdolnością do przesyłania silnego sygnału nawet przez ściany do sąsiedniego pomieszczenia.

Mierząc 8.0 x 4.7 x 3.0 cala, Orbi 370 to najmniejszy jak dotąd router mesh firmy Netgear, co ułatwia rozmieszczenie satelitów w całym domu. Jednak ze względu na kompaktowe rozmiary i przystępną cenę, liczba dostępnych portów jest ograniczona. Jednostka główna, pełniąca funkcję routera, posiada dwa porty Ethernet 2.5 Gb/s, podczas gdy satelity mają tylko jeden port 2.5 Gb/s z tyłu. Może to wydawać się ograniczone dla zaawansowanych użytkowników, ale zawsze można dodać przełącznik sieciowy, aby uzyskać więcej portów. Orbi 370 z pewnością nie będzie dla każdego, ale jeśli szukasz niedrogiego zestawu z Wi-Fi 7 mesh i nie przeszkadza Ci brak dostępu do szybszego pasma 6 GHz, może być to odpowiedni wybór dla Ciebie.

Najlepszy router Wi-Fi 7 dla graczy

Router Asus ROG Rapture GT-BE19000AI na parapecie

6. Asus ROG Rapture GT-BE19000AI

 

Najlepszy router gamingowy z technologią trójpasmowego Wi-Fi 7 i superszybką prędkością.

Specyfikacje

📡 Specyfikacje Wi-Fi BE19000
📶 Liczba anten / Wyjmowane 8 / ❌ Nie
🔌 Outlety WAN: 1 x 10 Gb/s, 1 x 2.5 Gb/s
LAN: 1 x 10 Gb/s, 3 x 2.5 Gb/s, 1 x 1 Gb/s
USB: 1 x USB 2.0, 1 x USB 3.2 Gen 1
⚡ Maksymalna produktywność 2.580Gbps 15 stóp stąd
📏 الأبعاد 13.6 x 13.6 x 8.4 cala

✅ Powody zakupu

  • 🎮 Doskonałe funkcje do gier z atrakcyjnymi efektami świetlnymi
  • 🤖 Zwiększ wydajność urządzenia, korzystając z technologii AI
  • 🚀 Wiele portów multigigabitowych
  • 📡 Najwyższa prędkość i zasięg Wi-Fi

⚠️ Powody, dla których warto unikać kupowania

  • 🌡️ Podczas pracy temperatura wzrasta
  • 💰 Drogi

Router Asus ROG Rapture GT-BE1900AI Wi-Fi 7 to po prostu prawdziwa bestia. Zaprojektowany z myślą o graczach i domach o dużym zapotrzebowaniu na energię, zapewnia przepustowość potrzebną do szybkich gier z niskim opóźnieniem i strumieniowania wideo 8K, a jednocześnie pozostawia trochę wolnej przestrzeni na codzienne zadania, takie jak sprawdzanie poczty e-mail, słuchanie muzyki ze Spotify czy oglądanie filmów na YouTube.

W porównaniu z naszym poprzednim wyborem, routerem TP-Link Archer GE650, router ROG Rapture GT-BE1900AI przewyższa go o 27%, zapewniając błyskawiczną prędkość 2.580 Gb/s na dystansie 50 metra. Nawet na dystansie 15 metrów udaje mu się przekroczyć 1 Gb/s. W przypadku większych domów, ROG Rapture GT-BE1900AI zapewni szeroki zasięg, zachowując jednocześnie imponującą prędkość.

Wyniki wydajności routera Asus ROG Rapture GT-BE19000AI

Pomiary prędkości

📶 Wydajność sieci według odległości

Prędkość transportu w zależności od odległości
📏 Odległość 📡 Produkt ⚡ Szybkość transferu
15 stóp Asus ROG Rapture GT-BE19000AI 2.580 Gb/s
50 stóp Asus ROG Rapture GT-BE19000AI 1.006 Gb/s
75 stóp Asus ROG Rapture GT-BE19000AI 528.3 Mb/s
90 stóp Asus ROG Rapture GT-BE19000AI 49.1 Mb/s

Dzięki łączności trójzakresowej obejmującej częstotliwości 2.4 GHz, 5 GHz i 6 GHz, 4 GB pamięci RAM, 32 GB pamięci masowej i w pełni dedykowanemu silnikowi sztucznej inteligencji o wydajności 7.9 TOPS (biliona operacji na sekundę), jego specyfikacja dorównuje komputerom PC. Wszystko to przyczynia się do ulepszonych funkcji gamingowych, a aplikacja routera Asus zapewnia pełną kontrolę nad wszystkim. Naprawdę, ma wszystko.

To urządzenie zużywa znaczną ilość energii, aż do 26.0 watów, co przekłada się na wysokie roczne rachunki za prąd, a przy intensywnym użytkowaniu może się dość mocno nagrzewać. Dodając do tego wysoką cenę – 900 dolarów – jest to bez wątpienia najlepszy router gamingowy dostępny obecnie na rynku, a dzięki swojej prędkości i zasięgowi z pewnością wywoła uśmiech na twarzy każdego gracza (i każdego innego użytkownika).

Najlepszy niedrogi router Wi-Fi 7 dla graczy

Router gamingowy Asus ROG Strix GS-BE18000 na stojaku7. Asus ROG Strix GS-BE18000

 

Najlepszy router gamingowy z trójpasmowym Wi-Fi 7 i superszybką prędkością

Specyfikacje

📡 Specyfikacje Wi-Fi BE18000
📶 Liczba anten / Wyjmowane 8 / ❌ Nie
🔌 Outlety WAN: 1 × 2.5 Gb/s
LAN: 7 × 2.5 Gb/s
USB: 1 x USB 3.0 (1. generacji)
⚡ Maksymalna produktywność 2.354Gbps 15 stóp stąd
📏 Rozmiar 8.9 x 8.9 x 3.5 cala

✅ Powody zakupu

  • 🎮 Niesamowita wartość dla gier i innych zastosowań
  • 🔌 Duża liczba punktów sprzedaży
  • 🚀 Doskonała produktywność
  • 🏆 Najlepsze funkcje gry

⚠️ Powody, dla których należy tego unikać

  • 😐 Nudny design w porównaniu do innych routerów do gier

Asus nadal imponuje, tym razem oferując router Wi-Fi 7, który kradnie show dzięki błyskawicznej prędkości, nawet na średnich dystansach, i w cenie bardziej odpowiedniej dla budżetów graczy. Oferując przepustowość Wi-Fi 7 na poziomie 2.354 Gb/s w odległości 15 metra (w naszych testach), ROG Strix GS-BE18000 oferuje najwyższą wydajność w grach turniejowych i strumieniowaniu wysokiej jakości.

Taka prędkość oznacza, że ​​Twoje gry, przesyłanie danych i sesje gier w chmurze pozostaną płynne nawet przy dużym obciążeniu sieci. Mimo to, przetestowaliśmy GS-BE18000 z symulowanym obciążeniem dziesięciu użytkowników oddalonych od siebie o 15 metra i nadal uzyskaliśmy imponujące 2.238 Gb/s. To stabilność, jakiej potrzebujesz podczas maratonów gier lub spotkań w sieci bezprzewodowej LAN.

Wyniki wydajności routera Asus ROG Strix GS-BE18000

Pomiary prędkości z testów
Zrobione z różnych odległości

📶 Wydajność sieci według odległości

Prędkość transportu w zależności od odległości
📏 Odległość 📡 Produkt ⚡ Szybkość transferu
15 stóp Asus ROG Strix GS-BE18000 2.354 Gb/s
50 stóp Asus ROG Strix GS-BE18000 1.354 Gb/s
75 stóp Asus ROG Strix GS-BE18000 900.8 Mb/s
90 stóp Asus ROG Strix GS-BE18000 40.9 Mb/s

Jest również przyjazny dla graczy dzięki trybowi gry, który pozwala jednym kliknięciem nadać priorytet ruchowi w grze. Dzięki jednemu portowi WAN 2.5 Gb/s, siedmiu portom LAN 2.5 Gb/s i portowi USB 3.0 masz mnóstwo opcji przewodowych dla konsol do gier i komputerów. Specyfikację uzupełnia trójpasmowe Wi-Fi 7, dzięki czemu nawet najnowsze urządzenia mogą w pełni wykorzystać potencjał sieci.

Po dwóch tygodniach użytkowania, nasz recenzent, Brian, uznał router GS-BE18000 za niezawodny i szybki, ale zauważył pewne martwe strefy między pomieszczeniami otoczonymi murem, takimi jak strychy i piwnice. Choć jego design można uznać za dość prosty, żadna z tych wad nie stanowi wady, zwłaszcza biorąc pod uwagę cenę poniżej 400 dolarów. Asus ROG Strix GS-BE18000 to niemal idealny wybór dla osób poszukujących routera gamingowego, który nie zrujnuje Twojego budżetu. Jeśli dysponujesz większą przestrzenią z wieloma pomieszczeniami, zwróć uwagę na te martwe strefy, ale poza tym to fantastyczny i niedrogi router gamingowy.

Najlepszy router Wi-Fi 7 do inteligentnego domu

Zdjęcie przedstawiające zestaw trzech routerów mesh Eero Max 7 na biurku

8. Eero Max 7

Uproszczona sieć Wi-Fi 7 Mesh z wieloma portami Multi-Gig.

Specyfikacje

📡 Specyfikacje Wi-Fi BE4300 (802.11be)
📶 Liczba anten / Wyjmowane 10 / ❌ Nie
🔌 Outlety 2 × 2.5 Gb/s
2 × 10 Gb/s
Wydajność 1.781Gbps 15 stóp stąd
📏 الأبعاد 8.4 x 7.1 x 3.4 cala

✅ Powody zakupu

  • 🏠 Działa jako zintegrowany hub inteligentnego domu
  • ⚙️ Łatwy w konfiguracji i obsłudze
  • 🔌 Port używany USB-C Standardowa energia

⚠️ Powody, dla których należy tego unikać

  • 💰 Stosunkowo drogie przy zakupie w pełnej cenie

Eero Max 7 to pierwszy krok Amazona w świat Wi-Fi 7 i, jak to zwykle bywa w przypadku Eero, jest to system Wi-Fi mesh, ponieważ firma nie oferuje tradycyjnych, samodzielnych routerów. Pod względem ceny jest on nieco droższy niż Deco BE85 – 1400 dolarów za zestaw dwóch urządzeń lub 1700 dolarów za zestaw trzech. Doceniam jednak fakt, że Eero oferuje dodatkowe, pojedyncze urządzenia za 600 dolarów, a wszystkie urządzenia Eero są wstecznie kompatybilne. Podobnie, jeśli chcesz rozszerzyć zasięg domowej sieci Wi-Fi 7 na zewnątrz, Brian również recenzował wzmacniacz sygnału Eero Outdoor 7 po przetestowaniu Eero Max 7.

Podczas testów prędkości Briana Eero Max 7 urządzenie osiągnęło solidne 1.78 Gb/s z bliskiej odległości (50 metra). Jednak wraz ze wzrostem odległości, jaką Brian oddalał od testowanego laptopa, prędkość znacząco spadała, osiągając 146 Mb/s z odległości 15 metrów i mniej imponujące 16.8 Mb/s z odległości 90 metrów. Pozytywnym aspektem było to, że Brian stwierdził, że Eero Max 7 dobrze radził sobie z przesyłaniem sygnału Wi-Fi przez ściany, utrzymując prędkość 789.1 Mb/s z odległości 25 metra.

Wyniki wydajności Eero Max 7

Pomiary prędkości z testów
Które były przeprowadzane na różnych dystansach

📶 Wydajność sieci według odległości

Prędkość transportu w zależności od odległości
📏 Odległość 📡 Produkt ⚡ Szybkość transferu
15 stóp EeroMax 7 1.781 Gb/s
50 stóp EeroMax 7 146.9 Mb/s
75 stóp EeroMax 7 132.7 Mb/s
90 stóp EeroMax 7 16.8 Mb/s

Pod względem designu, Eero odszedł od swojego charakterystycznego, dyskowego kształtu, zbliżając się do konstrukcji bliższej Orbi 970, co pozwoliło na zwiększenie liczby portów i lepsze chłodzenie. W swojej recenzji Brian podkreślił obecność dwóch portów 10 Gb/s i dwóch 2.5 Gb/s z tyłu obudowy. Chociaż Max 7 i inne urządzenia Eero nie posiadają portu USB do udostępniania danych w sieci, jedną z największych zalet systemów sieciowych mesh Eero, które zauważyliśmy, jest niezwykle łatwy proces konfiguracji za pomocą aplikacji Eero.

Eero Max 7 to również doskonały wybór do budowy inteligentnej sieci domowej, dzięki wbudowanej obsłudze technologii Thread, Matter i Zigbee. Możesz również użyć nowszego urządzenia Echo Dot jako rozszerzenia sieci mesh, co stanowi wygodny sposób na rozszerzenie sieci domowej za pomocą urządzeń, które być może już posiadasz.

Najlepszy router Wi-Fi 7 do internetu światłowodowego (światłowód)

Urządzenie stacjonarne TP-Link Deco BE85

9. TP-Link Deco BE85

Przyszłościowy system sieci Wi-Fi typu mesh, idealny do korzystania z Internetu światłowodowego.

📋 Specyfikacja techniczna

📡 Specyfikacje Wi-Fi BE22000 (802.11be)
📶 Liczba anten / Wyjmowane 8 / ❌ Nie
🔌 Outlety 2 × 10 Gb/s
(Jeden z nich może być używany jako port światłowodowy SFP+)
2 × 2.5 Gb/s
1 3.0 × USB
⚡ Szybkość transferu 1.736Gbps 15 stóp stąd
📏 الأبعاد 9.2 x 5.0 x 5.0 cala

✅ Powody zakupu

  • 🌐 Gotowy do podłączenia światłowodowego
  • ⚙️ Szybki i łatwy proces konfiguracji
  • 🚀 Wiele punktów sprzedaży Wielogigabajtowy
  • 📡 Doskonałe prędkości w krótkim i średnim okresie

⚠️ Powody, które mogą powstrzymać Cię przed zakupem

  • 📦 Stosunkowo duży
  • Drogi

System TP-Link Deco BE85 wyróżnia się jako jeden z pierwszych systemów Wi-Fi mesh obsługujących Wi-Fi 7. Choć jest droższy od starszych urządzeń z technologią mesh, takich jak Deco XE75, testy Briana pokazują, że jest to wciąż jedna z najbardziej opłacalnych opcji modernizacji do najnowszego standardu sieci bezprzewodowej, oferująca wszystkie najnowocześniejsze funkcje i udoskonalenia.

Podobnie jak w przypadku eero, bardzo podoba mi się to, że wszystkie urządzenia Deco współpracują ze sobą, umożliwiając łatwą integrację starszego zestawu sieciowego TP-Link z nową siecią domową opartą na Wi-Fi 7 i zwiększenie jej zasięgu.

Wyniki wydajności TP-Link Deco BE85

Pomiary prędkości z testów
Które były przeprowadzane na różnych dystansach

📶 Wydajność sieci według odległości

Prędkość transportu w zależności od odległości
📏 Odległość 📡 Produkt ⚡ Szybkość transferu
15 stóp TP-Link Deco BE85 1.736 Gb/s
50 stóp TP-Link Deco BE85 790.4 Mb/s
75 stóp TP-Link Deco BE85 179.2 Mb/s
90 stóp TP-Link Deco BE85 42.6 Mb/s

Podczas testów routera Deco BE85, Brian odnotował prędkość maksymalną 1.73 Gb/s z bliskiej odległości (50 metra). Prędkość pozostała zadziwiająco wysoka w odległości 15 metrów, gdzie Brian odnotował prędkość pobierania 790 Mb/s. Nawet z odległości 90 metrów, Deco BE85 nadal osiągał przyzwoitą prędkość 42.6 Mb/s w paśmie 6 GHz. Lepszą wydajność na większych odległościach można jednak uzyskać, przełączając się na połączone pasma 2.4/5 GHz, ponieważ system ten nie optymalizuje automatycznie wyboru pasma pod kątem maksymalnej prędkości ani nie pozwala na ręczny wybór kanału danych.

Przyglądając się sprzętowi, Brian podkreślił obecność dwóch portów 10 Gb/s (z których jeden można połączyć z portem światłowodowym SPF+), a także dwóch portów 2.5 Gb/s i portu USB 3.0 z tyłu każdego urządzenia. Kolejnym przyjaznym dla użytkownika aspektem, na który Brian zwrócił uwagę w swojej recenzji, jest to, że wszystkie urządzenia Deco BE85 są wymienne, co pozwala każdemu z nich pełnić funkcję routera głównego lub dodatkowego. Pod względem designu BE85 zachowuje znany z poprzednich systemów Deco cylindryczny kształt, ale tym razem liczba „7” jest wyraźnie widoczna z przodu, wskazując na możliwości Wi-Fi 7.

Porównanie wyników wydajności

Chociaż wszystkie najlepsze routery Wi-Fi 7, które testowaliśmy, oferują same w sobie błyskawiczne prędkości, ciekawie jest zobaczyć, jak szybko działają, zwłaszcza w różnych zakresach odległości.

Jak odkryliśmy, to, że pojedynczy router Wi-Fi 7 oferuje imponujące prędkości w odległości 15 metra, nie oznacza, że ​​będzie tak samo szybki w odległości 90 metrów. Jeśli więc rozważasz konkretny system i chcesz porównać go z innymi, zapoznaj się z poniższą tabelą porównawczą, która pomoże Ci znaleźć odpowiedni router do Twojej konfiguracji.

Wyniki wydajności najlepszych routerów Wi-Fi 7

Wybierz router Wi-Fi 7, aby porównać prędkości Internetu na różnych odległościach (mierzone w Gbps i Mb/s).

📊 Porównanie wydajności urządzeń Wi-Fi 7 pod względem odległości

Prędkość transmisji w zależności od odległości – wartości w gigabitach na sekundę przy 15 stopach i w megabitach na sekundę przy innych odległościach
📏 Odległość Archer TP-Link BE770 Archer TP-Link BE3600 TP-Link Deco BE65-Outdoor Asus ZenWiFi BQ16 Pro Netgear Orbi 370 Asus ROG Rapture GT-BE19000AI Asus ROG Strix GS-BE18000 EeroMax 7 TP-Link Deco BE85
15 stóp 2.181 Gb/s 1.138 Gb/s 0.865 Gb/s 2.620 Gb/s 1.074 Gb/s 2.580 Gb/s 2.354 Gb/s 1.781 Gb/s 1.736 Gb/s
50 stóp 1,239 Mb/s 702.3 Mb/s 693.6 Mb/s 1,532 Mb/s 515.4 Mb/s 1,006 Mb/s 1,354 Mb/s 146.9 Mb/s 790.4 Mb/s
75 stóp 772.1 Mb/s 205.2 Mb/s 635.4 Mb/s 567.8 Mb/s 191.2 Mb/s 528.3 Mb/s 900.8 Mb/s 132.7 Mb/s 179.2 Mb/s
90 stóp 70.9 Mb/s 15.5 Mb/s 373.2 Mb/s 46.7 Mb/s 85 Mb/s 49.1 Mb/s 40.9 Mb/s 16.8 Mb/s 42.6 Mb/s

💡 Uwaga: szczyt Asus ZenWiFi BQ16 Pro Wydajność w odległości 15 stóp,
Podczas dochodzenia Asus ROG Strix GS-BE18000 Najlepszy wynik na 75 stóp,
I on się wyróżnia TP-Link Deco BE65-Outdoor Wyraźnie na wysokości 90 stóp.

⚖️ Bezpośrednie porównanie


Naprzeciwko


Wyniki bezpośredniego porównania
📏 Odległość 📡 Pierwsze urządzenie 📡 Drugie urządzenie 📈 Różnica
15 stóp 2.181 Gb/s 1.138 Gb/s + 92%
50 stóp 1,239 Mb/s 702.3 Mb/s + 76%
75 stóp 772.1 Mb/s 205.2 Mb/s + 276%
90 stóp 70.9 Mb/s 15.5 Mb/s + 357%

Inne routery, które testowaliśmy

Przetestowaliśmy dziesiątki routerów Wi-Fi 7 od momentu ich premiery i choć niektóre mogą mieć unikalne funkcje, inne mogą być dla Ciebie idealnym wyborem. Potraktuj je jako nasze godne polecenia, które wciąż warto rozważyć.

  • ▲ Powrót na górę

Poznaj naszych testerów

لمAnthony SpadaforaAutorstwa Anthony'ego Spadafory

Anthony Spadafora, który od sześciu lat pracuje zdalnie, wypróbował wszystko – od wzmacniaczy sygnału Wi-Fi po adaptery sieciowe – aby w pełni wykorzystać potencjał swojej sieci domowej, zanim ostatecznie zdecydował się na system Wi-Fi typu mesh. W tym czasie przetestował wiele routerów i różne konfiguracje sieci. Na podstawie zdobytej wiedzy Anthony pragnie podkreślić istotną rolę routerów Wi-Fi w naszym codziennym życiu oraz to, jak sieć mesh może pomóc w rozwiązaniu typowych problemów z łącznością, takich jak niedziałające hotspoty Wi-Fi.

Dzięki bogatemu doświadczeniu w testowaniu, użytkowaniu i ocenie bezprzewodowej transmisji danych, jeszcze zanim termin Wi-Fi stał się powszechny, Brian Nadel przetestował i zrecenzował wszystkie główne routery dostępne w swoim domowym laboratorium sieciowym. Jako ekspert w dziedzinie sieci lokalnych (LAN), jego filozofia opiera się na użytkowaniu routera w sposób, w jaki użytkownik go używa, testując sprzęt sieciowy pod kątem łatwości konfiguracji, wydajności, bezpieczeństwa i, przede wszystkim, wartości. Rezultatem jest spokój ducha przy wyborze odpowiedniego routera.

Jak wybrać najlepszy router Wi-Fi 7 do swojego domu

Router Asus Wi-Fi 7 Rapture GT-BE19000 na targach Computex 2024.

Wybierając odpowiedni router Wi-Fi 7 do swojej sieci domowej, należy przede wszystkim wziąć pod uwagę kilka kluczowych czynników, w tym cenę, zasięg, liczbę portów i design.

Wi-Fi 6 kontra Wi-Fi 6E kontra Wi-Fi 7

Jeśli rozważasz modernizację do jednego z najlepszych routerów Wi-Fi 7, prawdopodobnie natknąłeś się również na urządzenia Wi-Fi 6 i Wi-Fi 6E podczas swoich poszukiwań. Chociaż Wi-Fi 7 to najnowszy i najwydajniejszy standard łączności bezprzewodowej, możesz zaoszczędzić sporo pieniędzy, wybierając router obsługujący jeden z tych starszych standardów.

Dla użytkowników starszych routerów bezprzewodowych obsługujących standard 802.11ac (później przemianowany na Wi-Fi 5), modernizacja do routera Wi-Fi 6 może przynieść szereg ulepszeń. Oprócz wyższej maksymalnej przepustowości danych, do 9.6 gigabitów na sekundę (Gb/s), Wi-Fi 6 przywróciło również pasmo 2.4 GHz. Pasmo 5 GHz jest znacznie szybsze, natomiast pasmo 2.4 GHz ma lepszy zasięg, co czyni je idealnym rozwiązaniem dla urządzeń podłączonych do sieci znajdujących się dalej od routera, takich jak inteligentne urządzenia domowe czy lepsze zewnętrzne kamery bezpieczeństwa. Dwa pasma Wi-Fi ułatwiają również konfigurację sieci dla gości, odcinając ich od głównej sieci Wi-Fi.

Standard Wi-Fi 6 został wydany w 2019 roku, ale zaledwie rok później standard Wi-Fi 6E uzyskał certyfikat Wi-Fi Alliance, a urządzenia obsługujące go zaczęły się pojawiać. Był to pierwszy raz w historii Wi-Fi, kiedy istniejący standard bezprzewodowy przeszedł stopniową aktualizację i prawdopodobnie ostatni raz. Największą różnicą między routerami Wi-Fi 6 i Wi-Fi 6E jest to, że te nowsze urządzenia zapewniają dostęp do nowego pasma częstotliwości 6 GHz.

W ciągu ostatnich kilku lat smartfony, laptopy i tablety z serii Plus i Plus były wyposażone w obsługę Wi-Fi 6E. Oznacza to, że mogą korzystać z pasma 6 GHz, które jest obecnie mniej obciążone, podczas gdy starsze urządzenia mogą korzystać z pasma 5 GHz, a inteligentne urządzenia domowe można skonfigurować do pracy w paśmie 2.4 GHz. Należy pamiętać o jednej rzeczy dotyczącej pasma 6 GHz: świetnie sprawdza się na krótkich dystansach, ale prędkość pobierania i wysyłania danych znacznie spada wraz ze wzrostem odległości od routera. Jeśli planujesz pracować w tym samym pomieszczeniu co router, pasmo 6 GHz będzie idealne, ale jeśli planujesz przenieść się na kanapę lub usiąść przy kuchennym stole, prawdopodobnie lepsze wrażenia zapewni pasmo 5 GHz.

Wi-Fi 7 obsługuje taką samą liczbę pasm bezprzewodowych jak Wi-Fi 6E, ale routery Wi-Fi 7 mogą korzystać z technologii Multi-Link Operation (MLO). Technologia ta umożliwia urządzeniom łączenie się oraz wysyłanie i odbieranie danych z wielu pasm Wi-Fi jednocześnie. Oprócz większej liczby kanałów danych, MLO jest jednym z głównych powodów, dla których Wi-Fi 7 jest znacznie szybsze niż poprzednie generacje.

Jak testować najlepsze routery Wi-Fi 7

Telefon przechodzi test prędkości obok routera mesh eero Max 7.

W ramach naszych recenzji produktów sieciowych w Tom's Guide, dokładnie testujemy i oceniamy każdy recenzowany router Wi-Fi. Od szczegółowego opisu procesu konfiguracji po zagłębianie się w opcje personalizacji każdego routera, poświęcamy dużo czasu na testy praktyczne przed publikacją naszych recenzji.

Aby ocenić wydajność każdego z wymienionych tutaj routerów Wi-Fi 7, połączyliśmy testy w warunkach rzeczywistych z testami sieciowymi, takimi jak IXChariot i iPerf3 . Rozpoczynamy testy w odległości 50 metra od routera, aby dokładnie sprawdzić prędkości pobierania i wysyłania, a następnie powtarzamy te same testy w odległości 15, 75 i 90 metrów, aby określić maksymalny zasięg routera Wi-Fi.

Po zakończeniu testów wydajności, poddaliśmy każdy router Wi-Fi 7 testom w warunkach rzeczywistych. Podczas tej rundy testów połączyliśmy szereg urządzeń, w tym laptopy, telewizory, smartfony i tablety, jednocześnie streamując kilka gier, programów telewizyjnych i filmów, aby sprawdzić, jak każde urządzenie radzi sobie w warunkach dużego obciążenia.

Ponieważ na początku tegorocznej edycji testów routerów Wi-Fi 7 nie było zbyt wielu urządzeń klienckich obsługujących Wi-Fi 7, użyliśmy OnePlus 11, ponieważ był to pierwszy smartfon obsługujący najnowszy standard bezprzewodowy. Zajęło to trochę czasu, ale najlepsze laptopy zaczęły obsługiwać Wi-Fi 7, a teraz do testów wydajności sieci używamy również Acera Swift Edge 16. Wszystkie nasze testy routerów Wi-Fi odbywają się w wielopiętrowym domu o powierzchni 3,500 metrów kwadratowych. Testując systemy Wi-Fi mesh Wi-Fi 7, rozdzielamy satelity między piętrami, aby sprawdzić, jak dobrze te routery mogą przesyłać sygnał Wi-Fi.

Ponieważ routery Wi-Fi są z natury urządzeniami elektronicznymi, zwracamy szczególną uwagę na ich zużycie energii i sprawdzamy, czy oferują tryby oszczędzania energii, aby były bardziej ekonomiczne w eksploatacji. Na tej podstawie obliczamy roczny koszt eksploatacji każdego urządzenia, stosując średnią krajową wynoszącą 16 centów za kilowatogodzinę energii elektrycznej.

Więcej informacji na temat testowania urządzeń sieciowych można znaleźć w naszym przewodniku opisującym testowanie routerów Wi-Fi, a także na naszej ogólnej stronie poświęconej testom w DzTecnium.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.